Mostar i Slapovi Kravice
25.7.2026. Mostar i slapovi Kravice, Jedan dan, dva čuda: Od starog mosta do skrivenih slapova.
Polazak iz Zadra u 04. 45.
Lagana vožnja prema BIH uz povremena zaustavljanja.
Mostar koji je udaljen oko 12 kilometara. U Mostar dolazimo oko 8.45.
Doživimo predivan grad na rijeci Neretvi. Stari most je pod zaštitom UNESCO-a, tu je Karađozbegova džamija, Gazi Husref begova džamija, franjevačka crkva s najvišim zvonikom u Bosni i Hercegovini, Koški Mehmed pašina džamija, Turska kuća, povijesna četvrt grada s nizom sadržaja iz bogate povijesti grada. Razgled grada s lokalnim vodičem.
Stari most je izgrađen je 1566. godine po nalogu sultan Sulejmana sa jednostavnim ciljem, da spoji dvije strane i da zamijeni drveni most na lancima.
Sam oblik mosta ima svoju priču. Posmatrajući njegov odraz u Neretvi, uočava se krug. On predstavlja život. Na obje strane mosta se nalaze kamene kule koje još više ističu ljepotu mosta.
Na zapadnoj strani je Halebija. Nekada se na nižim katovima nalazio zatvor, a na višim čuvari. Korištena je kao i osmatračnica. Slobodno vrijeme za šetnju i istraživanje grada.
Oko 13.00 krećemo za slapove Kravice.
Dolazak oko 14.00.
Slapovi Kravice, smješteni na rijeci Trebižat blizu Ljubuškog, s pravom nose titulu jednog od najljepših prirodnih fenomena u Bosni i Hercegovini. Voda se ovdje preko sedrenog sloja obrušava u obliku polukruga širokog čak 120 metara. Prizor stotina tisuća litara vode koja pršti u smaragdno zeleno jezero u dnu nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Osvježenje i ljetni bijeg od vrućina dok se zrake sunca ogledaju nad rijekom. Kravice postaju savršeno utočište. Za razliku od mnogih zaštićenih parkova prirode, ovdje je kupanje dopušteno. Hladna i kristalno čista rijeka Trebižat nudi savršeno osvježenje, a stalna vodena maglica koja se podiže s dna slapova prirodno hladi zrak u cijelom amfiteatru.Kravice su viiše od samih slapova. Osim kupanja i fotografiranja na drvenom mostu s kojeg se pruža najbolji pogled, Kravice nude potpuni jednodnevni doživljaj. Uz samu obalu nalaze se kafići i restorani u kojima možete kušati domaće hercegovačke specijalitete. Za avanturiste, tu je i mogućnost najma kajaka ili vožnje čamcem tik do samih slapova.
Na Kravicama ostajemo do 17.15.
Cijena 120,00€ po osobi.
Cijena uključuje: Prijevoz turističkim autobusom, voditelja putovanja, razgledavanja prema programu, lokalnog vodiča u Mostaru, ulaznicu za Kravice, osnovno osiguranje putnika, putarina
Cijena ne uključuje: ulaznice za kulturno povijesne spomenike i muzeje, fakultativne troškove te sve ono što nije navedeno.
Mogućnost uzimanja putnika iz Šibenika, Splita na naplatnoj postaji.
Prijave: [email protected] , mob. 098 18 321 89
Prijave se primaju do 15.7.2026.
Za ulazak u BIH je dovoljna osobna iskaznica.








